Dolar32.2031 TL
Euro34.8717 TL
Sterlin40.9929 TL
Aydın 28.3 °C
Çok Bulutlu

Aydın ilçelerinde en çok yabancı uyruklu kişi Kuşadası’nda yaşıyor!

Türkiye’nin önemli şehirlerinden olan ve demokrasinin beşiği olarak nitelendirilen Aydın’da, ikamet izni alan toplam 9 bin 750 yabancı yaşarken, son 1 yılda ikamet izni alan yabancıların sayısı yüzde 15 azaldı. İkameti devam eden yabancıların ilçelere göre dağılımına bakıldığında ise en fazla yabancı uyruklu vatandaş Kuşadası’nda yaşıyor.

  • 0
  • 136
Aydın ilçelerinde en çok yabancı uyruklu kişi Kuşadası’nda yaşıyor!
copyright © kusadasihaber.com.tr
Yazı Boyutu:

Ünlü Tarihçi Heredot’un “Gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü” olarak nitelendirdiği ve birçok insanın Ege’ye taşınma hayalini süsleyen Aydın, yabancı uyruklu vatandaşların da tercihleri arasında yer alıyor.
25 Mayıs 2023 verilerine göre 11 bin 492 olan ikamet izinli yabancıların sayısı 2 Mayıs 2024 verilerine göre 9 bin 750 oldu. Yaklaşık 1 yıl içerisinde ikamet izni alan yabancıların sayısında yaklaşık yüzde 15 oranında azalma yaşanırken, toplam bin 742 yabancı uyruklu vatandaş ikametini Aydın’dan aldırdı.
Aydın’da ikameti devam eden yabancıların ilçelere göre dağılımına bakıldığında ise en fazla yabancı uyruklu vatandaş Kuşadası’nda yaşadığı öğrenilirken yabancıların uyruklarına göre dağılımına bakıldığında ise il genelinde en fazla İngiliz uyruklu vatandaşların olduğu öğrenildi.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Kuşadası'nda elektrik kesintisi yapılacak!

Kuşadası'nda kentin farklı bölgelerinde yol çalışmaları devam ediyor

Kuşadası elektrik kesintisi!

Çapa Balık Restoranı kapılarını açtı

Bayraklıdede Mahallesi'ne yatırımlar sürüyor

Türk Donanması'nın gururu olan savaş gemileri Kuşadası'nda

Whatsapp İhbar Hattı