Dolar31.1297 TL
Euro33.7892 TL
Sterlin39.5610 TL
Aydın 11.1 °C
Parçalı Bulutlu

Başkan Ömer Günel’den emekçi kadınlara destek

Kuşadası Belediyesi tarafından kadınların ürettikleri el işi, göz nuru ürünleri satışa sunarak ev ekonomisine katkıda bulunmaları için düzenlenen 'El Emeği Festivali' başladı. 'Emek sizden, destek bizden' sloganıyla Atatürk heykeli önünde açılan standları ziyaret eden Başkan Ömer Günel, "Kuşadası'nın emekçi kadınlarının her zaman yanındayız" dedi.

  • 0
  • 79
Başkan Ömer Günel’den emekçi kadınlara destek
copyright © kusadasihaber.com.tr
Yazı Boyutu:

Kuşadası Belediyesi'nde görevde olduğu 5 yıllık sürede sosyal belediyecilik alanında Türkiye'ye örnek olan projelerin altına imza atan Başkan Ömer Günel, kadınlara destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye'nin giderek ağırlaşan ekonomik koşulları göz önünde bulundurularak Başkan Ömer Günel tarafından Kuşadalı kadınların ürettikleri el işi, göz nuru ürünleri satışa sunup, ev ekonomisine katkıda bulunmaları için Atatürk heykeli önünde 'El Emeği Festivali' başlatıldı. 30 Nisan'a kadar sürecek olan festivalde açılan standlarda takıdan ev eşyasına, tekstil ürünlerinden aksesuar ve hediyeliklere kadar bir çok ürün bulunuyor. Cumartesi ve pazar günleri açık olan standlar 11:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, eşi Duygu Gül Günel ile birlikte standları ziyaret etti. Kuşadalı üretken kadınlara hayırlı işler dileğinde bulunarak alışveriş yapan Başkan Ömer Günel, "Kuşadası'nın emekçi kadınlarının her zaman yanındayız. Türkiye'nin içerisinde bulunduğu zorlu ekonomik şartlarda Kuşadası Belediyesi olarak kentimizde yaşayan her kesime destek olmaya çalışıyoruz. Birbirinden güzel el emeği ürünleri satın alabileceğiniz festivalimize mutlaka uğrayın" diye konuştu.

EL EMEĞİ FESTİVALİNE YOĞUN İLGİ

Başkan Ömer Günel'in başlattığı El Emeği Festivali Kuşadalılar ve kenti ziyaret etmeye gelen yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor. Kuşadası'na İzmir'den hafta sonu tatili için gelen Sevda Yeşil, "Çok güzel bir festival olmuş. Kuşadası Belediyesi'nin kadınlara böyle bir projeyle destek vermesi beni çok mutlu etti" dedi.

Festivalde stand açan Münire Sandelen ise, "Yıl boyunca evimde birçok takı üretiyorum. Yıllardır Kuşadası'nda yaşıyorum. Ama ilk defa böylesine büyük bir proje ile Kuşadalı kadınlara ev ekonomisine katkıda bulunmaları için yardımcı olunduğuna tanık oldum" diye konuştu.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Kuşadası CHP Kadın Kolları’ndan 'Medeni Kanun' açıklaması: “Vazgeçmiyoruz!”

Kuşadası’nda işyeri sahibi kadın sayısı belli oldu

Başkan Ömer Günel’den kadın çalışanlar için önemli imza

CHP Kuşadası Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Dağlı: “Türk toplumu kadının siyasette daha fazla temsil edilmesini istiyor”

Kadın hikayeleriyle şiddete dikkat çektiler

CHP Kuşadası Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Dağlı: “Biz kadınlar vardık, varız ve var olacağız”

Whatsapp İhbar Hattı