Dolar32.2031 TL
Euro34.8717 TL
Sterlin40.9929 TL
Aydın 29.8 °C
Çok Bulutlu

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’ten seçimlere dair açıklama geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, 31 Mart Mahalli İdareler Genel seçimlerinin ardından itiraz sürecinin devam ettiğine değinerek açıklamada bulundu.

  • 0
  • 119
CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’ten seçimlere dair açıklama geldi
copyright © kusadasihaber.com.tr
Yazı Boyutu:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, İlçe ve İl Seçim kurullarına yapılan itirazlardan yalnızca AK Parti’nin İl seçim kuruluna itirazının sonuçlanmadığına, diğer itirazların sonuçlanarak reddedildiğine değinerek, “Değerli Kuşadalılar, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak seçimleri 31 avukat, 65 Okul sorumlusu, 80 bilişim sorumlusu,415 Müşahit,306 sandık görevlisi ve 1000'e yakın saha sorumlularımız ile takip ettik.
İlçe yöneticilerimin her biri benimle birlikte sahada görevini yerine getirdi.
İlçe binamızda kurduğumuz 15 kişiden oluşan bilişim ekibimizle, okullardan gelen ıslak imzalı tutanakları hızlıca işleyerek saat 19.55 itibari ile seçim sonuçlarını parti sistemimize girdik ve tekrar kontrolünü sağlayarak teyit ettik.
Islak imzalı tutanaklara dayanarak saat 21.00 da partililerimizi ve hemşehrilerimizi seçim zaferini kutlamak üzere İlçe Başkanlığımıza davet ettik. Görevli arkadaşlarımızı bu davetten mahrum bıraktık, görev yerlerinden ayrılmamalarını istedik.
Islak imzalı tutanaklara dayanarak seçimi kazandığı kesinleşen Belediye Başkanımız Ömer Günel’i teşekkür konuşmasını yapmak üzere davet ettik, teşekkür konuşmasını birlikte gerçekleştirdik.
Teşekkür konuşmasından sonra adliyede çuvallar ile bekleyen partililere destek olmak üzere yanlarına gittik. Akşam yemeklerini tedarik ettik.
Seçim sistemine veri girişlerinde hata olmaması için 10 avukat hazır bulundu. Son veri girişine kadar görevli avukat arkadaşlarımız yerlerinden ayrılmadı.
Kuşadası’nda ki seçimlerde hiçbir hukuka aykırılık bulunmamaktadır. İlçe ve İl Seçim kurullarına yapılan itirazlardan yalnızca AKP’nin İl seçim kuruluna itirazı sonuçlanmamıştır. Diğer itirazlar sonuçlanmış ve reddedilmiştir. Hukuki dayanaktan yoksun itirazları yakından takip ediyoruz.
Chp Kuşadası İlçe Örgütü bu seçimde tıpkı önceki seçimlerde olduğu gibi oylarınıza sahip çıktı. Her bir görevli partilimiz, gönüllümüz görevini eksiksiz yerine getirdi.
Farklı partiye oy vermiş olsanız dahi birinizin hakkının diğerine geçmemesi için çabaladık.
Nihayetinde Kuşadası’nda Sayın Ömer Günel’i ikinci kez, Aydın’da Sayın Özlem Çerçioğlu’nu dördüncü kez belediye başkanı olarak seçmiş oldunuz.
Ülkemizde birinci parti haline gelen Cumhuriyet Halk Partisini, genel seçimlerde iktidara taşımak için daha fazla çalışacağız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

BAŞKAN ÖMER GÜNEL'den SERT ÇIKIŞ " DÜŞMANIN EN BÜYÜK HİLESİ DOSTLUĞUDUR"

Asparagas haberlere Başkan Ömer Günel’den yalanlama

İYİ Parti heyetinden Başkan Ömer Günel'e ziyaret

Başkan Ömer Günel’in avukatından tenkitlere cevap

KUGİAD’tan Başkan Ömer Günel’e tebrik ziyareti

Başkan Ömer Günel Kuşadası Cemevi pikniğine katıldı

Whatsapp İhbar Hattı