Dolar32.2031 TL
Euro34.8717 TL
Sterlin40.9929 TL
Aydın 30.1 °C
Çok Bulutlu

Güzelçamlılılar ‘Hıdırellez’ kutlamasında buluştu

Kuşadası’nda yeni kurulan Güzelçamlılılar Derneği tarafından Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda düzenlenen ‘Hıdırellez’ kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Şenlik havasında geçen etkinliğe katılanlar, Hıdırellez'in tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diledi.

  • 0
  • 59
Güzelçamlılılar ‘Hıdırellez’ kutlamasında buluştu
copyright © kusadasihaber.com.tr
Yazı Boyutu:

Anadolu kültüründe ve birçok farklı coğrafyada baharın müjdecisi, bolluk ve bereketin simgesi olarak kabul edilen Hıdırellez, Kuşadası’na bağlı Güzelçamlı Mahallesi’nde de coşkuyla kutlandı. Yaklaşık 20 gün önce kurulan Güzelçamlılılar Derneği tarafından Dilek Yarımadası Milli Parkı İçmeler Koyu’nda düzenlenen kutlama programına ilgi yoğun oldu. Etkinliğe, Kuşadası Belediyesi Meclis Üyesi Gülden Akbulut da katıldı. Halk dansları gösterilerinin sergilendiği Hıdırellez kutlamalarında, Güzelçamlılı TRT ses sanatçısı Doç. Dr. Hüseyin Yaltırık da kısa bir konser verdi. Hıdırellez'in tüm dünyaya barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunan Güzelçamlılılar, gün boyunca doyasıya eğlendi. Etkinlikte yöneticiler tarafından Güzelçamlılılar Derneği’nin kurulmasına katkıda bulunanlara teşekkür plaketi verildi.

“Kültür ve mirasımızı gelecek nesillere aktaracağız”

Hıdırellez kutlamalarının açılışında konuşan Güzelçamlılılar Derneği Başkanı Mümin Hakkan, “Kuruluş amacımız mahallemizin sahip olduğu kültür ve mirası bir sonraki nesillere doğru bir şekilde aktarmak. Bize çıktığımız bu yolda destek olan başta Belediye Başkanımız Ömer Günel olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Bir asır önce salıverilen atlar Dilek Yarımadası Milli Parkı’nı renklendirdi

Kuşadası estetik ve özgün tasarımlarla fark yaratıyor!

Milli Park’a bırakılan alageyiklerin sayısı 74’e ulaştı

Kuşadası plajları Kuşadası Belediyesi’ne verildi

Kuşadası'nda kamusal alan işgallerine geçit yok

Kuşadası Belediyesi katkılarıyla çevre dostu öğrenciler kıyı temizliği gerçekleştirdi

Whatsapp İhbar Hattı