Aydın
DOLAR17.0118
EURO17.4797
ALTIN967.70

AYDIN'DA ULAŞIMA YÜZDE 20 ZAM GELDİ

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AYDIN'DA ULAŞIMA YÜZDE 20 ZAM GELDİ
Aydın’da özel ve belediyeye ait toplu ulaşım araçlarının biniş ücretlerine, yüzde 20 zam yapıldı. Efeler’de şehir içi ulaşım ücreti 50 kuruşluk zamla 5 liraya çıktı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Mart ayında yapılan toplantıda alınan zam kararının ardından Nisan ayında bir kez daha esnafın zam talebi için toplandı. Akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle zam isteyen esnafın talebinin görüşüldüğü toplantıda kurul üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucunda il genelinde toplu taşıma ücretlerine yüzde 22-25 oranın zam kararı alındı. 5 Nisan’dan itibaren uygulanan yeni fiyat tarifesi şehir içi, ilçe minibüsleri ve belediyeye ait otobüsleri kapsıyor.

TAKSİLERE FİYAT DÜZENLEMESİ
Alınan kararın ardından il merkezi Efeler’de şehir içi özel halk otobüslerinde 4 lira 50 kuruş olan tam taşıma ücreti 5 liraya, 3 lira 25 kuruş olan öğrenci tarifesi ise 4 liraya yükseldi. Öte yandan taksi ücret tarifeleri de zamlandı. Taksimetre açılış ücreti 8 lira olurken kısa mesafe ücreti 20 lira olarak belirlendi. Kuşadası ve Didim’de taksimetre açılış fiyatı ise 8 lira 50 kuruş oldu.

Anahtar Kelimeler:
KUŞADASI'NDA 3 DÜZENSİZ GÖÇMEN KURTARILDIÖnceki Haber

KUŞADASI'NDA 3 DÜZENSİZ GÖÇMEN KURTARILD...

BAŞKAN GÜNEL’DEN AKP’YE SOĞUCAK MAHALLESİ YANITISonraki Haber

BAŞKAN GÜNEL’DEN AKP’YE SOĞUCAK MAHALLES...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar