Aydın
DOLAR17.9473
EURO18.3128
ALTIN1029.3

ÇİLLER'İN ŞARAPHANESİNE DEVLETTEN ÖZEL BEKÇİ KORUMASI!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ÇİLLER'İN ŞARAPHANESİNE DEVLETTEN ÖZEL BEKÇİ KORUMASI!
Çiller’in Kuşadası'nda 93 dönüm üzerindeki arazisi ve çiftliği için devletin resmi bekçilerinin özel olarak görevlendirilmesi tepki topladı.

Geniş bir alan üzerinde üzüm bağları, zeytinlik, çiftlik binaları ile butik şarap üretim tesisi bulunan çiftliğe, iki ay önce hırsız girdiği, bu tarihten sonra da çiftliğin girişine nöbetçi olarak devletin resmi bekçilerinin görevlendirildikleri öğrenildi. Sözcü'den Latif Sansür'ün haberine göre hırsızların yüklü miktarda özel üretim şarap ve şarap üretiminde kullanılan ekipmanlar çaldığı belirtilen çiftliğe, 11 yıl önce Kuşadası polisince kaçak şarap baskını yapılmıştı. Çiller 8 yıl önce de yatak odasına giren hırsızların hedefi olmuştu.

'Özel güvenlik tutsun'
Bekçilerin her gece sabaha kadar çiftlik kapısında nöbet tuttuğunu söyleyen bölge sakinleri “Birkaç kez bizlerde hırsızların hedefi olduk, kendi önlemlerimizi, kendimiz aldık. Çiller'in şarapları ve ekipmanları çalınınca hemen kapısının önünde bekçi görevlendirildi. Kendisi burada olduğu günlerde zaten polis koruması oluyor, ancak kendisi çiftlikte olmadığı zamanlar için rahatlıkla 3-4 özel güvenlik görevlendirebilir. Devletin resmi bekçisi aylardır çoğu kez arabada sabaha kadar nöbet tutuyor. Madem bekçi görevlendirilmiş, diğer çiftlikleri de koruyacak şekilde devriye gezseler iyi olur” dedi.

Çiller'in yatak odasına girmişti
Çiller çiftliği 2014 yılında da kendisinin de çiftlikte olduğu sırada, korumalarına rağmen yine hırsızların hedefi olmuştu. Tansu Çiller uyurken yatak odasına giren hırsızlar yüklü miktarda para ve ziynet eşyası çalmıştı. Aynı gün 4 ayrı çiftlik evine giren hırsızlar, polisin çalışması sonucu yakalanmış, çıkarıldıkları mahkemece ağır hapis cezaları ile cezalandırılmışlardı.

11 yıl önce kaçak şarap baskını yapılmıştı
Çiller çiftliğine 11 yıl önce Kuşadası Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ile Asayiş Büro ekipleri, baskın düzenlemiş, çiftlikte yapılan aramada satışa hazır halde 7 bin 980 şişe “bandrolsüz” kırmızı şarap bulunmuştu. Eski başbakanın eşi Özer Uçuran Çiller, “Misafirlerimize ikram ediyorduk. Herhangi bir ticaret söz konusu değildi. Tüketilmeyen şarapları da yıllandırmak üzere mahzende tutuyorduk” açıklamasını yapmıştı.

Çiftlik uzun süre tartışılmıştı
Tansu Çiller'in başbakan olmadan önce, 1993 yılında verdiği malvarlığı listesinde yer almayan çiftlik ile ilgili haberler çıkınca, “çok yakın aile dostu”, Mert ve Berk Çiller'in dadısı Suna Pelister'e ait olduğu açıklanmıştı. Özer Çiller ise Pelister'in emekli ikramiyesi çiftliği almaya yetmeyince, gerekli parayı kendilerinin verdiğini öne sürdü. Daha sonra 93 dönüm üzerine kurulu çiftlik arazisi, o dönemde 11 milyar liraya Çillerler tarafından Suna Pelister'den satın alındı. Çiftliğin yaklaşık 40 dönümünde ki bağlarda üretilen üzümlerle çiftlik içindeki şaraphanede şarap üretiliyor.

Anahtar Kelimeler:
MİLLETVEKİLİ SÜLEYMAN BÜLBÜL: ‘BAŞARILI BAŞKANIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ’Önceki Haber

MİLLETVEKİLİ SÜLEYMAN BÜLBÜL: ‘BAŞARILI...

BELEDİYE İŞ SENDİKASI’NDAN BAŞKAN ÖMER GÜNEL’E TEŞEKKÜR VE DESTEK ZİYARETİSonraki Haber

BELEDİYE İŞ SENDİKASI’NDAN BAŞKAN ÖMER G...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar