Aydın
DOLAR17.0118
EURO17.4797
ALTIN967.70

ELEKTRİK ZAMMI TURİZMİ DE VURDU!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ELEKTRİK ZAMMI TURİZMİ DE VURDU!
Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Tacettin Özden, elektrik zamlarının otellerde rezervasyon fiyatlarını arttıracağını ve yurtiçi pazarının durumdan olumsuz etkileneceğini söyledi.

Elektriğe yapılan zamlar, birçok sektörde olduğu gibi, turizmde de olumsuz etki yarattı. Bazı illerdeki otellere, 500 bin lira üzerinde elektrik faturası geldi. Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Tacettin Özden, elektrik zammından dolayı otellerin konaklama fiyatlarında artış yapmalarının kaçınılmaz olduğunu belirterek, "Yurtiçi pazarı olumsuz etkilenecek" dedi.

"FİYATLARINI ARTTIRMAK ZORUNDA KALACAKLAR"
Kuşadası'ndaki otellerin büyük bir bölümünün kapalı olduğunu söyleyen Özden, "Oteller açılınca yansımaları hissedilecek. Otellere ciddi bir maliyet artışı olacak. Bu maliyetler bu şekilde artarsa, oteller de karlılıklarını koruyabilmek için fiyatlarını arttırmak zorunda kalacaklar. Bu da yurtiçi pazarını olumsuz etkileyecek. Sonuçta insanların bir alım gücü var. Fiyatlar çok artarsa da bu sefer yerli pazarın alım gücünü olumsuz etkiler" ifadelerini kullandı. Yapılan zammın yurtdışı pazarını etkilemeyeceğini dile getiren Özden, "Yurt dışına fiyatlar önceden belirlendi. Dolar ve Euro'daki makul artış devam ettiği sürece maliyetler oradan karşılanabilir" şeklinde konuştu.

"OTELLER ÖZEL ANLAŞMALAR YAPARAK ZAMLARIN BİR KISMINDAN KURTULDULAR"
Otellerin genellikle enerji şirketleriyle anlaşma yoluna gittiğini belirten Özden, "Sabit fiyat garantisi anlaşmaları yapma yoluna gidiyorlar. Oteller büyük tüketici oldukları için enerji şirketlerinden satın alım yapıyorlar. Maliyetlerini aşağıda tutabilmek için özel dağıtım firmalarıyla görüşüyorlar. Dernek olarak biz de bu yönde bir çalışma yaptık. Bazı firmaları tespit ederek özel fiyatlar aldık, bunu da üyelerimizle paylaştık. Epey bir otel özel anlaşmalar yaparak zamların bir kısmından kurtuldular" dedi.

Anahtar Kelimeler:
KUŞADASI'NDA YALNIZ YAŞAYAN ADAM ÖLÜ BULUNDU!Önceki Haber

KUŞADASI'NDA YALNIZ YAŞAYAN ADAM ÖLÜ BUL...

KUŞADASI'DA KAYIP TUĞÇE'DEN HALA HABER ALINAMIYOR!Sonraki Haber

KUŞADASI'DA KAYIP TUĞÇE'DEN HALA HABER A...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar