Aydın
DOLAR17.011
EURO17.5144
ALTIN968.84

GELECEĞİN DOKTORLARINDAN KUŞADASI’NDA ÇEVRECİ ETKİNLİK

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
GELECEĞİN DOKTORLARINDAN KUŞADASI’NDA ÇEVRECİ ETKİNLİK
Kuşadası’nda, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından kıyı temizliği yapıldı. Kuşadası Belediyesi ile iş birliği içerisinde gerçekleştirilen etkinlikte toplanan atıklar, geri dönüşüm işlemine tabi tutulması amacıyla atık merkezine gönderildi.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası, çevreci etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda ADÜ Tıp Fakültesi öğrencileri sahil bandında kıyı temizliği gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 saat süren etkinlikte öğrenciler, plastik, cam, metal ve kağıt gibi atıkları topladı. Türlerine göre sınıflandırılan atıklar, daha sonra geri dönüştürülmesi için Kuşadası Belediyesi yetkililerine teslim edildi.

Amaçlarının çevrenin korunmasına katkıda bulunmak olduğunu belirten ADÜ Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Yağmur Boz, “Kıyı temizliğini düzenli olarak Aydın’ın farklı ilçelerinde yapmayı sürdüreceğiz. Geleceğin doktorları olarak insan eliyle doğaya verilen zarara dikkat çekmek istiyoruz. Bize katkıda bulunan Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeline de çok teşekkür ederim” dedi.

Anahtar Kelimeler:
KUŞADASI’NDA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDIÖnceki Haber

KUŞADASI’NDA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK V...

KUŞADASI'NDA AKIMA KAPILAN İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ!Sonraki Haber

KUŞADASI'NDA AKIMA KAPILAN İŞÇİ HAYATINI...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar