Aydın
DOLAR17.9406
EURO18.3168
ALTIN1032.1

KUŞADASI BELEDİYESİ'NDEN MİLLİ PARK İŞLETMECİSİNE YALANLAMA!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KUŞADASI BELEDİYESİ'NDEN MİLLİ PARK İŞLETMECİSİNE YALANLAMA!
Son günlerde açıklamalarıyla adı sık sık çeşitli medya organlarında anılan Milli Park İşletmecisi Serkan Göl'ün geçtiğimiz günlerde Kuşadası Belediyesi'ni hedef alan sözlerine Kuşadası Belediyesi'nden cevap geldi.

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’ndaki tesislerinin işletmecisi Serkan Göl, çeşitli medya organları üzerinden Kuşadası Belediyesi’nin Milli Park’taki çöpleri toplamadığına ilişkin bir açıklama yapmıştır.

Söz konusu işletmeci açıklamasında, “Milli Parkın daha korunaklı, daha temiz, insan kullanımında olan alanlarında yasaların izin verdiği hizmetleri yerine getirmek için çabaladık. Milli Park’ta insanların güvenliğinden, çöplerin toplanmasından, alanın temizlenmesinden, duş, tuvalet, soyunma kabinlerinin bakımı ve temizliğinden sorumlu tutulduk ve bu görevlerimizi hakkıyla yerine getirdik. Alanda her gün 2 Kamyon çöp toplanıyor. Çok duyarlı STK’lar bu çöplerin belediye tarafından alınmadığını, tamamen şirketimiz imkanları ile toplanım alanından çıkarıldığını biliyorlar mı? Kanun gereği çöp toplama hizmetini vermek zorunda olan belediyenin görevini yapmamasına neden sayın kaymakam, sayın vali ses çıkarmıyor? Neden STK’lar bildiri yayınlamıyorlar? Ama biz tüm iyi niyetimizle tüm sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz’ ifadelerini kullanmıştır.

Kuşadası Belediyesi olarak kamuoyuna bu ifadelerin gerçeği yansıtmadığını belirtmek isteriz. Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’ndaki tesislerin ihale şartnamesinin 99. maddesinde yer alan, “İşletmeci genel sahanın ve tesisin günlük, haftalık ve aylık bakımlarını teknik ve hijyenik kurallar çerçevesinde yapmak zorundadır” ile 100. maddesindeki “İşletmeci sahadaki tüm atıklarını toplamak ya da toplatmak, fosseptikleri vidanjörle çekmek ve bu atıkları milli park, tabiat parkı sınırları dışındaki atık toplama merkezlerine nakletmek veya naklettirmekle yükümlüdür” ifadelerinde de açıkça belirtildiği üzere söz konusu sorumlulukları kendisi yerine getirmek zorundadır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Anahtar Kelimeler:
AYDIN'DA 4 İLÇE BİRİNCİ GRUBA YÜKSELTİLDİÖnceki Haber

AYDIN'DA 4 İLÇE BİRİNCİ GRUBA YÜKSELTİLD...

KUŞADASI AÇIKLARINDA 21 DÜZENSİZ GÖÇMEN KURTARILDISonraki Haber

KUŞADASI AÇIKLARINDA 21 DÜZENSİZ GÖÇMEN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar