Aydın
DOLAR17.9619
EURO18.3105
ALTIN1030.6

MAHALLELİ BAZ İSTASYONUNA KARŞI EYLEM YAPTI

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MAHALLELİ BAZ İSTASYONUNA KARŞI EYLEM YAPTI
Kuşadası Ege Mahallesi’nde bir GSM operatörü tarafından kurulan baz istasyonuna bölge sakinleri tepki gösterdi. Baz istasyonunun sağlık adına tehdit oluşturduğunu söyleyen mahalleli, eylem yaptı.

Ege Mahallesi Dursun Akçam Bulvarı 425’inci sokağa geçen hafta bir GSM şirketi tarafından baz istasyonu kuruldu. Bölge sakinleri, yaklaşık 15 metre yüksekliğindeki baz istasyonuna sağlıklarına tehdit oluşturduğu gerekçesiyle tepki gösterdi. Baz istasyonunun önünde toplanan vatandaşlar, eylem yapıp seslerini duyurmaya çalıştı. Mahalleliler, baz istasyonunun kaldırılması için imza toplayacaklarını ve savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
“ANAYASA MAHKEMESİNE GİDECEĞİZ”
Çevre sakinleri adına açıklama yapan Burhan Vardal, “Baz istasyonları yerleşim yerlerine 100 metreden yakın olmamalıdır. Radyasyon yaydığını ve sağlığımıza zarar vereceğini biliyoruz. Baz istasyonları kurulmadan önce bizlere haber verilmesi ve görüşümüzün alınması gerekiyordu. Ancak bunu yapmadılar. 4 yıl önce mahallemize bir tane daha baz istasyonu kurdular. İkisinin arasında 15 metre bile yok. Baz istasyonun kaldırılması için hukuki yollara başvuracağız. Sonuç alamazsak Anayasa Mahkemesi’ne kadar gideceğiz” dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
BAŞKAN ÖMER GÜNEL: "TURİZM KENTİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ"Önceki Haber

BAŞKAN ÖMER GÜNEL: "TURİZM KENTİ OLMA YO...

GRAND VE ORIENT BAZAAR’DA 7/24 YENİLEME MESAİSİSonraki Haber

GRAND VE ORIENT BAZAAR’DA 7/24 YENİLEME...

Haber Yorumları

  • Volkan ACAR09-01-2022 23:18

    Gsm operatörleri kimseye sormadan nasıl yerleşim yerlerinin yanına baz istasyonu yapıyor? İnsan sağlığı hiçe sayılıyor. Derhal bu istasyonun kaldırılması gerekiyor.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar