Aydın
DOLAR17.0175
EURO17.4961
ALTIN967.56

ZAM ÖNCESİ KUŞADASI'NDA BENZİN İSTASYONLARINDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ZAM ÖNCESİ KUŞADASI'NDA BENZİN İSTASYONLARINDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU!
Bu gece yarısı benzinin litresine yapılacak 1 lira 61 kuruş, motorinin litresine ise yapılacak 1 lira 51 kuruş zam öncesinde Kuşadası’nda benzin istasyonları önünde uzun kuyruklar oluştu.

Benzine yapılan ve bu geceden itibaren uygulanacak zam, Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından duyuruldu. EPGİS, “26 Şubat 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; benzinde 1,61 motorinde 1,51 TL/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur" açıklamasını yaptı.

Zammın yürürlüğe girmesinden önce benzin istasyonları önünde kuyruk oluştu. Aydın Kuşadası’nda bir benzin istasyonunun önünde vatandaşların, zamsız fiyattan akaryakıt alabilmek için beklediği görülürken, diğer akaryakıt istasyonlarında da uzun kuyruklar oluştuğu öğrenildi. Pek çok sürücü kredi kartıyla araçlarının deposunu zamsız yakıtla doldururken, Kuşadası genelindeki akaryakıt istasyonları da akşam saatlerinden itibaren tam kadro mesai yaptı.

Zamla beraber; Ankara'da 15,24 liradan satılan benzinin litresi 16,85 lira; İstanbul'da 16,76 liraya, İzmir'de 16,87 liraya çıkacak. Ankara’da motorinin litresi 17 TL’yi aşacak, zamdan sonra Ankara’da motorin 17 TL 11 kuruşa yükselecek. Son bir ayda gelen zamlarla benzinin litre fiyatı toplamda 4,41 TL artmış oldu.

Anahtar Kelimeler:
KRUVAZİYER YOLCULARININ YENİ DESTİNASYONU TURİSTİK ÇARŞILAR OLACAK!Önceki Haber

KRUVAZİYER YOLCULARININ YENİ DESTİNASYON...

KUŞADASI'NDA ELEKTRİK ZAMMI PROTESTO EDİLDİ!Sonraki Haber

KUŞADASI'NDA ELEKTRİK ZAMMI PROTESTO EDİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar