Dolar32.0636 TL
Euro34.7215 TL
Sterlin40.5553 TL
Aydın 24.3 °C
Açık

Halk AdaMarket, kadınların ev ekonomisine katkı sağlıyor

Kuşadası Belediyesi‘nin yerel tarımsal üretimi geliştirmek amacıyla yaşama geçirdiği Adabahçe’den elde edilen ürünlerin, halka aracısız ulaşmasını sağlayan Halk AdaMarket satış mağazası yeni yerinde hizmet vermeye başladı. Mağazada, taze sebze ve meyvelerin yanı sıra bölgede faaliyet gösteren kadın kooperatifleri tarafından üretilen çeşitli gıdalar da satışa sunuluyor.

  • 0
  • 78
Halk AdaMarket, kadınların ev ekonomisine katkı sağlıyor
copyright © kusadasihaber.com.tr
Yazı Boyutu:

Kuşadası Belediyesi tarafından Adabahçe’de üretilen ürünlerin halkın sofrasına aracısız ve daha ucuz bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla açtığı Halk AdaMarket satış mağazası, Türkmen Mahallesi Candan Tarhan Bulvarı üzerindeki yeni yerinde hizmet vermeye başladı. Modern ve şık görünümüyle beğeni toplayan Halk AdaMarket satış mağazası, hafta içi her gün 10:00-18:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Halk AdaMarket satış mağazası, kadınların ev ekonomisine katkı sunmasını da sağlıyor. Bu kapsamda S.S Ada Kadın Üretim Girişim ve İşletme Kooperatifi çatısı altında faaliyet gösteren Emek Atölyeleri’nde, kadınların ürettiği tarhana, erişte, makarna ve reçel gibi temel gıda maddelerinin yanı sıra bölgede faaliyet gösteren diğer kadın kooperatifleri tarafından üretilen gıda ürünleri de mağazada satışa sunuluyor. Yine mağazanın raflarında Türkiye’nin çeşitli kentlerinden getirilen bakliyat, baharat, kuru meyve, bal ve salça gibi ürünler de yer alıyor. Halk AdaMarket, ön tarafından bulunan mini kafeterya alanı ile alışveriş yapanlara dinlenme imkanı da sunuyor.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Kuşadası'nda zabıta ekiplerinden denetim

Kuşadası Belediyesi'nin beslenme desteği devam ediyor

Bayram boyunca kentin temizliği ve hijyeni eksiksiz biçimde sağlandı

Kuşadası'nda göçmen kaçakçılarına yönelik operasyon

Gezi teknesinde talihsiz kaza

Kuşadası'nda arka arkaya iki şüpheli ölüm!

Whatsapp İhbar Hattı