Dolar32.2031 TL
Euro34.8717 TL
Sterlin40.9929 TL
Aydın 30.2 °C
Çok Bulutlu

İstasyon Kuşadası, dijital dünyanın kapılarını aralıyor

Kuşadası Belediyesi tarafından Habitat Derneği ve Facebook iş birliğinde açılan İstasyon Kuşadası Topluluk Merkezi’nde, İsveç’in Lund Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen ‘Dijital Üretkenlik Araçları Programı’ tamamlandı. Beş hafta süren atölye çalışmasında, katılımcılara ücretsiz olarak grafik tasarımı, podcast ve siber güvenlik gibi çeşitli alanlarda eğitimler verildi.

  • 0
  • 112
İstasyon Kuşadası, dijital dünyanın kapılarını aralıyor
copyright © kusadasihaber.com.tr
Yazı Boyutu:

Türkiye’de bir belediye ile iş birliği içerisinde açılan ilk Topluluk Merkezi olma özelliğine sahip İstasyon Kuşadası, hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana ücretsiz olarak düzenlenen eğitimler ve sunduğu rahat çalışma ortamı ile dijital dünyaya ilgi duyanları ağırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda, Kadınlar Denizi Mahallesi’nde bulunan merkezde, son olarak İsveç’in Lund Üniversite’yle iş birliği içerisinde gerçekleştirilen ‘Dijital Üretkenlik Araçları Programı’ isimli eğitim çalışması sona erdi.

Beş hafta süren programa çeşitli yaş gruplarından 128 kişi katıldı. Programda katılımcılara siber güvenlik, diksiyon, mobil fotoğrafçılık, psikodrama, yaratıcı okuryazarlık, dijital üretkenlik araçları, Canva çevrimiçi grafik tasarımı ve podcast eğitimleri verilerek yenilikçi istihdam modelleri ile tanışması ve dijital dünyaya karşı farkındalık kazanmaları sağlandı. Kuşadalılar, İstasyon Kuşadası Topluluk Merkezi’ndeki eğitimlerin çok faydalı geçtiğini belirterek Başkan Ömer Günel’e teşekkür etti.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Geleceğin mühendisleri kent meydanı projesine hayran kaldı!

İstasyon Kuşadası'ndan 'Dijital Dünya' eğitimi

İzmir’i marka şehir yapacak protokol

Whatsapp İhbar Hattı