Dolar32.5164 TL
Euro34.7944 TL
Sterlin41.4221 TL
Aydın 25.1 °C
Çok Bulutlu

Kedi Kısırlaştırma Merkezi'ne hayvanseverlerin talebi her geçen gün artıyor

Kuşadası Belediyesi tarafından yaklaşık 6 ay önce açılan Kedi Kısırlaştırma Merkezi’nde, minik patili can dostların sağlıkları için büyük önem taşıyan kısırlaştırma işlemi sayısı her geçen gün artıyor. Güler yüzlü ve hayvan sever personeliyle takdir toplayan merkezde, bugüne kadar sahipsiz 1655 kediye bu işlem uygulandı.

  • 0
  • 72
Kedi Kısırlaştırma Merkezi'ne hayvanseverlerin talebi her geçen gün artıyor
copyright © kusadasihaber.com.tr
Yazı Boyutu:

Kuşadası’nın hayvansever Belediye Başkanı Ömer Günel öncülüğünde hayvan dostu projelere imza atan Kuşadası Belediyesi, geçen Kasım ayında Kedi Kısırlaştırma Merkezi açtı. Marina karşısında bulunan Ada Kültür Merkezi bahçesinde hafta içi 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet veren merkez, sokak kedilerinin kontrol dışı üremelerini engellemede ve sağlıklarını korumada önem taşıyan kısırlaştırma işlemini gerçekleştirdiği için kentteki çok önemli bir ihtiyacı giderdi. İki uzman veterinerin görev yaptığı merkezde, bugüne kadar 1655 sahipsiz kedi kısırlaştırıldı. Hayvanseverlerin 444 71 14 numaralı telefonunu arayarak randevu alabildikleri Kedi Kısırlaştırma Merkezi, güler yüzlü ve hayvan sever personeliyle de kent sakinlerinden tam not aldı.

Kedi Kısırlaştırma Merkezi’ne düzenli olarak yaşadığı mahalledeki kedileri kısırlaştırmak için getiren Ayten Yersusuz, “Ücretsiz olarak yapılan bu işlem, hayvanların sağlığı için gerçekten çok önemli. Başkanımız Ömer Günel’e kentimize kazandırdığı merkez için teşekkür ederim” dedi.

Bir diğer hayvan sever Zeynep İnan ise, “Kedi Kısırlaştırma Merkezleri, dünyada tüm modern kentlerde bulunuyor. Ne mutlu ki bize Kuşadası’nda da var. Burada çalışanlar çok kıymetli bir hizmet sunuyorlar” diye konuştu.

DAHA SAĞLIKLI VE UZUN YAŞAMA ŞANSI

Kuşadası Belediyesi Veteriner Hekimi Aybüke Kerim de, “Kısırlaştırma sayesinde sokak hayvanlarının sayısı azaltılabilir ve hayvanlar arası bulaşıcı hastalıkların yayılması önlenebilir. Kısırlaştırma işlemi ayrıca hayvanların kontrol dışı üremelerini de engeller. Kısırlaştırma, kedinin daha sağlıklı ve uzun yaşama sahip olma ihtimalini artırmasının yanında insanlara karşı daha sevgi dolu ve diğer hayvanlara karşı daha az agresif olmalarından dolayı da önem taşımaktadır” dedi.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Kuşadası’nda boğulma tehlikesi yaşayan kadın kurtarıldı

Kuşadası’nda ‘Hoş Geldin Bebek’ ziyaretleri devam ediyor

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Kuşadası Devlet Hastanesi'nde sağlık hizmetini yerinde inceledi

Sokakta sağlık hizmetine yoğun ilgi

Kuşadası Devlet Hastanesi’ne bir hayırseverden bağış

Kuşadası Belediyesi’nin süt desteği sürüyor!

Whatsapp İhbar Hattı