Dolar32.2031 TL
Euro34.8717 TL
Sterlin40.9929 TL
Aydın 29.6 °C
Çok Bulutlu

Kuşadası Belediyesi’nin süt desteği sürüyor!

Başkan Ömer Günel döneminde sosyal yardımlarını 3 kat artıran Kuşadası Belediyesi tarafından kentte yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş arası çocukları için başlatılan süt desteği projesi 1 yılı geride bıraktı. Proje kapsamında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, aradan geçen sürede çocuklara 112 bin 664 litre süt ulaştırdı.

  • 0
  • 142
Kuşadası Belediyesi’nin süt desteği sürüyor!
copyright © kusadasihaber.com.tr
Yazı Boyutu:

Sosyal belediyecilik anlayışı ve vatandaş odaklı hizmetleri ile örnek olan Kuşadası Belediyesi, ‘Kuşadası'nda çocuklar lıkır lıkır süt içiyor’ sloganıyla geçtiğimiz yıl Mart ayında dar gelirli hemşehrilerinin çocukları için aylık 8 litre süt desteğinde bulunmaya başladı. Çocukların sağlıklı büyümesine ve kemik gelişimine katkı sağlamak amacıyla yaşama geçirilen proje 12’nci ayını doldurdu. Proje kapsamında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, 1 yılda çocuklar için 112 bin 664 litre süt desteği sağladı.

Kuşadası Belediyesi’nin 2-5 yaş arası her bir çocuk için ayrı verdiği süt desteği, ekipler tarafından araçlarla imza karşılığında ihtiyaç sahibi ailelere adreslerinde teslim ediliyor. Projeden her ay ortalama bin 200 çocuk faydalanıyor. İhtiyaç sahibi aileler, süt desteğine ‘https://sutdestegi.kusadasi.bel.tr’ adresinden ve 444 71 14 numaralı Güvercin Masa hattı aracılığıyla başvuru yapabiliyor.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Kedi Kısırlaştırma Merkezi'ne hayvanseverlerin talebi her geçen gün artıyor

Kuşadası’nda ‘Hoş Geldin Bebek’ ziyaretleri devam ediyor

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Kuşadası Devlet Hastanesi'nde sağlık hizmetini yerinde inceledi

Sokakta sağlık hizmetine yoğun ilgi

Kuşadası Devlet Hastanesi’ne bir hayırseverden bağış

Tıp Bayramı'nda Kuşadası Belediyesi'nden sağlık çalışanlarına ziyaret

Whatsapp İhbar Hattı