Dolar31.1297 TL
Euro33.7892 TL
Sterlin39.5610 TL
Aydın 11 °C
Parçalı Bulutlu

Kuşadası otellerinde yılbaşı hareketliliği

Aydın’ın turizmde öncü ilçesi Kuşadası’nda, 2023’ün son günlerine yaklaşırken otellerde yılbaşı öncesi büyük bir hareketlilik yaşanıyor.

  • 0
  • 123
Kuşadası otellerinde yılbaşı hareketliliği
copyright © kusadasihaber.com.tr
Yazı Boyutu:

Kuşadası Otelciler Birliği KODER Başkan Yardımcısı Serdar Köroğlu yaptığı açıklamada, yılbaşında Kuşadası’nı tercih eden yerli misafirlerin yanı sıra yabancı turistlerin de ilgi gösterdiğini belirtti. "Yıl başında Kuşadası’nda otellerin hemen hemen hepsi dolmak üzere. Kuşadası’nı tercih eden Romanya, Bulgaristan ağırlıklı az da olsa Alman Hollandalı birazda Hintli grup misafirleri var" dedi.

Yılbaşı tatili için hazırlıklarını sürdüren Kuşadası otelleri, özellikle orkestra konserleri ve özel menülerle misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Bu özel dönemde otellerin doluluk oranlarının yüzde 100’e yaklaştığı belirtiliyor. Açık oteller, yeni yıl temalı süslemelerle, ışıl ışıl yılbaşı ağaçlarıyla ve renkli dekorasyonlarıyla misafirlerine görsel bir şölen sunuyor.

Kuşadası, yılbaşında turizmdeki canlılığıyla dikkat çekerken, oteller ve restoranlar özel menülerle misafirlerini ağırlayarak yeni yıl heyecanını doruklarda yaşatmaya hazırlanıyor. Yabancı turistlerin ilçedeki otelleri doldurduğu bir dönemde, yerli turistlerin de ilgi göstermesiyle Kuşadası, yılbaşı coşkusunu tüm renkleriyle karşılıyor.

Kuşadası Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Seydi Yıkılmaz, yeni yıla doğru yaklaşırken hazırlıklarla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Havalarda iyi gidiyor, işletmelerde yenilikler yapılıyor. Otellerde doluluk oranı yüzde 90 civarında. Birlikte bir nebzede olsa iş yapacaklarını düşünüyoruz" dedi.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Celebrity Infinity, Kuşadası Limanı'na yanaştı

Başkan Ömer Günel Aydın Turist Rehberleri Odası ile bir araya geldi

Başkan Ömer Günel: "Kuşadası örnek alınacak bir turizm kenti olacak"

Kültür ve Turizm Bakanı Kuşadası'nda düzenlenen turizm istişare toplantısına katıldı

Viking Satürn tekrar Kuşadası Limanı’nda!

Geçtiğimiz hafta seferi iptal olan yılın ikinci kruvaziyeri Kuşadası’nda!

Whatsapp İhbar Hattı