Dolar32.2031 TL
Euro34.8717 TL
Sterlin40.9929 TL
Aydın 25.3 °C
Çok Bulutlu

Kuşadası ve Batum'un kardeşlik bağı her geçen gün güçleniyor

Kuşadası Belediyesi, kentin Gürcistan’daki kardeş şehri Batum'un şehir statüsü kazanmasının 136’ncı yılı şerefine düzenlenen ‘BATUMOBA’ etkinliklerine katıldı. Batum Belediye Başkanı Archil Chikovani’nin daveti üzerine şehre giden heyet, üç gün süren programda etkin bir şekilde Kuşadası’nın tanıtımını yaptı.

  • 0
  • 63
Kuşadası ve Batum'un kardeşlik bağı her geçen gün güçleniyor
copyright © kusadasihaber.com.tr
Yazı Boyutu:

Kuşadası'nın 2010 yılından bu yana kardeş şehri olan Batum, şehir statüsü kazanmasının 136’ncı yılını düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutladı. 26 Nisan’da resmi açılış töreniyle başlayan kutlama programına Kuşadası Belediyesi de katıldı. Batum Belediye Başkanı Archil Chikovani’nin daveti üzerine şehre giden Kuşadası Belediyesi heyetinde, Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari ve Yusuf Atak ile Belediye Meclis üyeleri Emre Fazlılar ve Mehmet Sarıdedeoğlu yer aldı. Heyet üç gün boyunca devam eden etkinliklerde, diğer şehirlerden gelen yöneticilerle yakın iletişim kurarak hem ilişkileri güçlendirdi hem de Kuşadası’nın tanıtımına önemli katkı sağladı.

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, Batum ile kardeş şehir olmaktan dolayı onur duyduklarını belirterek, “Öncelikle, Batumlu dostlarımızla böylesine önemli ve özel bir günde bir arada olmak, coşkunuzu paylaşmak bizim için mutluluk kaynağı oldu. Bizi çok sıcak karşıladıkları için de kendilerine teşekkür ediyorum. Sizlere Başkanımız Ömer Günel ve Kuşadalı hemşehrilerimizin sevgi ve selamlarını getirdim. Batum’un şehir statüsünü kazanışının 136’ıncı yıl dönümü kutlu olsun. Kuşadası’nın Batum ile olan kardeş şehir bağları her geçen yıl güçleniyor. Kuşadası Belediyesi olarak kardeş şehir ilişkilerine çok önem veriyoruz. Çünkü kardeş şehir ilişkileri yeni turistik, sosyal ve kültürel işbirliklerine kapı aralıyor. Böylece kent ekonomisine de katkı sağlanmış oluyor” diye konuştu.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Kuşadası Körfezi’nde art arda iki sarsıntı!

Türk donanmasının gururu olan savaş gemileri ziyarete açıldı

Kardeş şehir Creil’den gelen heyet Başkan Ömer Günel’i ziyaret etti

Ege Bölgesi'nde 25'e yakın fay hattı tespit edildi

Ege Denizi’nde üst üste depremler kaydedildi

Sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği kortej renkli görüntülere sahne oldu

Whatsapp İhbar Hattı