Dolar31.1297 TL
Euro33.7892 TL
Sterlin39.5610 TL
Aydın 11.1 °C
Parçalı Bulutlu

Pera Düğün Salonu çiçek gibi olacak!

Kuşadası Belediyesi tarafından Pera Düğün, Organizasyon ve Kültür Merkezi’nde başlatılan yenileme çalışmalarında son aşamaya gelindi. Çalışmalar tamamlandığında Kuşadası, düğün ve nişan gibi organizasyonların yanı sıra çeşitli kültür-sanat etkinliklerine de ev sahipliği yapacak olan modern bir sosyal tesise kavuşacak.

  • 0
  • 139
Pera Düğün Salonu çiçek gibi olacak!
copyright © kusadasihaber.com.tr
Yazı Boyutu:

Başkan Ömer Günel öncülüğünde Kuşadası’nı modern bir turizm kenti haline getirmek için alt ve üstyapı yatırımlarını kesintisiz sürdüren Kuşadası Belediyesi, bir yandan da kente yenilenmiş sosyal tesisler kazandırıyor. Bu kapsamda Kuşadası Belediyesi tarafından Hacıfeyzullah Mahallesi’nde bulunan Kapalı Pazar Yerinin hemen arkasında yer alan Pera Düğün, Organizasyon ve Kültür Merkezi’nde başlatılan yenileme ve bakım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Son aşamaya gelen çalışmalarda ekipler tarafından önce Pera Düğün, Organizasyon ve Kültür Merkezi’nin dış cephesi yenilendi. Ardından içeride bulunan salonun aydınlatma ve havalandırma sistemi değiştirilip, duvarları boyandı. Zemini traverten taşla kaplanan 700 kişilik salonda ayrıca sahne de genişletilerek eskiyen masa, sandalye ve mobilyalar yenileriyle değiştirildi. Kısa süre sonra tamamlanacak olan bakım çalışmasından sonra Kuşadası, haftada 7 gün hizmet verecek olan konforlu bir sosyal tesise sahip olacak.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Pera Düğün, Organizasyon ve Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi. Yıl boyunca birçok etkinliğe ev sahipliği yapan merkezi Kuşadası’na yakışan, modern ve estetik bir görünüme kavuşturdukları için çok mutlu olduklarını belirten Başkan Ömer Günel, “Evliliğe ilk adımlarını atacak çiftlerimiz artık düğünlerini daha şık, güzel ve konforlu bir ortamda yapacaklar. Ayrıca kentimizdeki sivil toplum kuruluşları merkezi kullanabilecekler. Kentimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Kuşadası’ndan Haluk Levent rüzgar gibi geçti!

İlkokul öğrencileri Kuşadası'nın iki yeni turistik rotasını çok sevdi

Keman sanatçısı Özaytekin: “Çocuklarımızın eğitim hayatında müzikle ilgilenmeleri şart”

Kuşadası’nda Yöresel Ürünler Festivali başladı!

Kütüphane ve Kitap Kafe her yaştan Kuşadalı’ya okuma alışkanlığı kazandırıyor

Kuşadalılar hayatın ritmini dans ederek yakalıyor

Whatsapp İhbar Hattı